Kvalitné čistenie kobercov

Umývanie okien Banská Bystrica vykonáva čistenie kobercov hĺbkovo, chemicky a dezinfekčne po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku a je jedna z mála firiem, ktorá čistí koberce hĺbkovo strojovou metódou kotúčovými strojmi s rotačnými kefami. Táto metóda spočíva v spolupráci kotúčového stroja s rotačnými kefami, kvalitnej šetrnej čistiacej chémie Bosch RTS a vysokotlakového 3motorového vysávača s úzkou hubicou. Táto technológia je najefektívnejšia a koberce zostanú vždy čisté, dezinfikované, zbavené nežiaducich pachov a všetkých povrchových alebo hrubých nečistôt. Silno znečistené koberce úplne vyčistíme. S touto metódou garantujeme maximálnu spokojnosť.

Neodporúčame používať metódu extrakčnú, tá Vám nevyčistí koberec do hĺbky a navyše po vysušení zostanú na koberci fľaky. Pri extrakčnej metóde musíme zdôrazniť, že koberec nevyčistí dokonale, pretože ide o metódu, pri ktorej je do štruktúry koberca vstreknutá voda vrátane chémie a okamžite je odsatá. Chýba tu prvok mechanického čistenia a kefovania a všetky pevné nečistoty zostávajú v koberci. Chémia, ktorá je do koberca vstreknutá súčasne s vodou, nepôsobí na koberec dostatočne dlhú dobu na to, aby kvalitne mohla reagovať. Pri penách a extrakčných metódach sa nám stávalo, že potom, čo bol koberec vyčistený a úplne vyschol, sa na povrchu koberce začali objavovať fľaky.

koberce 1

 

Ručné čistenie čalúnenia

Umývanie okien Banská Bystrica vykonáva veľmi efektívne čistenie a tepovanie sedačiek, kresiel a čalúnenia. Na dôkladné vyčistenie čalúnenia používame účinnú chémiu Bosch RTS, ktorá sa ručne za pomoci jemnej kefy s dlhými štetinami napení a zapracuje do textílie. Táto chémia veľmi účinne zbavuje tkaniny aj toho najväčšieho znečistenia. Po pôsobení chémie na textíliu použijeme vysokotlakový trojmotorový vysávač so špeciálnou hubicou na čalúnenie, ktorý vysaje všetky uvoľnené nečistoty, alergény, nežiaduce pachy a vysuší čalúnenia takmer dosucha. Vo výnimočných prípadoch a to iba na určité typy pevných tkanín, ktoré sú veľmi znečistené, používame ručnú AKU kotúčovú kefu. Z 90% vykonávame technológiu ručného čistenia čalúnenia, ktoré je šetrné a dokáže vaše sedačky, kreslá a čalúnenia zbaviť všetkých nečistôt.

cisteni-calouneni

 

Ostatné činnosti Umývanie okien Banská Bystrica

Umývanie okien Banská Bystrica svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu antigraffiti, odstraňujeme nepovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn apod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejším spôsobom, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, keďže je schválená Pamiatkovým úradom SR.