umývanie lodžiíMožno vám budú tieto slová v dnešnej dobre pripadať ako donkichotská a prázdna rebélia, no na väčšinu vecí okolo seba hľadím očami perfekcionistu. A netýka sa to len mojej práce, ale aj toho, čo a ako robia ľudia v mojej bezprostrednej blízkosti. Som totiž presvedčený, že je to jediná možná cesta, ako sa posunúť o výraznejší krok dopredu.

Ktovie, možno som túto vlastnosť podedil po starom otcovi, ktorý staval husle. Pamätám si ho síce už dosť matne, ale to podstatné mi po ňom ostalo. Jeho majstrovské husle a veta, že ak pri svojej práci zanedbá, čo i len jediný detail, nikdy z kusa dreva nestvorí hudobný nástroj.

Teraz budem celkom otvorený a úprimný. Tento jeho odkaz som úplne ocenil až v dospelosti, s príchodom vlastnej zodpovednosti voči sebe aj ostatným, keďže som nebol a nie som žiadny svätec. Na druhej strane, vždy som túžil po úplnej samostatnosti a základnom pocite, že sa dokážem rozhodovať a uživiť sám. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

S blízkym…

umývanie presklenných stienS blízkym priateľom sme najprv rok dva cestovali po Európe, kým sme pochopili, že začať treba doma a bude to najlepšie. Počas zbierania tovarišských skuseností sme, okrem iného, nadviazali cenné obchodné kontakty, ktoré sme po návrate zúžitkovali na sto percent. Otvorili sme si teda prvý obchod s módnym oblečením, skombinovaný s módnym ateliérom.

Už vtedy sa ukázala pravdivosť dávnych slov starého otca. Nesiahli sme totiž po prvej ponuke obchodných priestorov, ktorá sa nám núkala, ale trpezlivo sme čakali a hľadali ďalej. Nebolo to ľahké, keďže sme pracovali dosť nepravidelne a nekoncepčne. So zaťatými zubami nás ale toto obdobie opustilo a my sme stali sa majiteľmi skvelého priestoru na okraji pešej zóny.

Nebudem tu popisovať všetky peripetie, sklamania a súboje, a tak hádam stačí povedať, že dnes máme svoje dobré meno a sme na to hrdí. Obchodné priestory sa nám dokonca podarilo rozšíriť a preto riešime už celkom iné problémy. No hlavného, ak chcete prikázania, sa držíme doteraz – perfektné je len začiatkom najlepšieho.   

Hádam…

umývanie výkladovHádam postačí jeden malý príklad za všetky. Ide o prezentáciu našej firmy na verejnosti. Ak túto myšlienku priblížim trochu inak, bude sa síce tváriť dosť banálne, ale jej podstata sa tým nijako nezmení, skôr naopak.

Hovorím o výlohách a výkladoch nášho obchodu a ateliéru. Obaja si totiž myslíme, že ich vzhľad a kvalita prezentujú ducha firmy navonok, pričom tu nejestvuje žiadny, ani ten najmenší priestor na kompromis.

Pochopiteľne, že tento fakt sa týka aj čistoty a údržby každého centimetra výlohy. Náš klient má ešte pred vstupom do našej firmy, dostať jednoznačný signál v zmysle – táto spoločnosť je najlepšia a urobí všetko preto, aby si dostal špičkový produkt a cítil si sa ako kráľ.

Výklad…

umývanie zimných záhradVýklad teda u nás hral, a stále hrá dôležitú úlohu, a tak sme mu venovali náležitú pozornosť od samého začiatku. Ako majitelia firmy sme na tento druh práce však nemali čas, ani príslušné znalosti, takže vždy išlo len o externú službu. Najímali sme si teda študentské agentúry, neskôr dajakých živnostníkov a zopár ráz – kvôli časovému tlaku – to boli i málo skúsení brigádnici z druhej ruky.

Neviem, čím to bolo, no iba raz, či dvakrát sme boli s prácou ako-tak spokojní. Poväčšine išlo o nekvalitnú, málo precíznu, ba odbitú robotu, ktorú bolo v mnohých prípadoch škoda platiť. Raz ostali na spodnom ráme výkladu stopy blata, inokedy kus sklenenej plochy pokrývali akési mastné škvrny. Potom sme našli odtlačky prstov snaživého brigádnika alebo nedobre nevyčistené línie pri chrómových lištách.

Časom sme takmer stratili chuť a odvahu pátrať, kto splní naše jednoduché, aj keď v istom smere náročné zadanie. Povedali sme si, že šetriť budeme na inom mieste. Úvahy sa vydali smerom k profesionálom, teda odbornej upratovacej firme.

Na…

ako odstrániť polepy z okienNa webe takýchto firiem nájdete záľahu, ale hrať sa na jasnovidca sme chuť nemali. Vďaka kladným recenziám, ohlasom a početným zákazníckym referenciám s nakoniec ukázalo, že našim tajným favoritom bude spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie fasád, výškové práce a umývanie okien Banská Bystrica.

Firma mala najviac kladných reakcií klientov, má za sebou roky praxe a na svoje práce využíva len kmeňových zamestnancov. Takže nezaučení a neskúsení brigádnici musia hľadať svoje šťastie inde. Išlo o jasný dôkaz, že firma kladie sama na seba vysoké nároky, a to nám v každom smere vyhovovalo. 

Presvedčil nás už samotný telefonát. Ústretový prístup, milá slečna, jasné a presné informácie. Čo viac si náročný človek mohol želať? Aj preto sme sa dohodli veľmi rýchlo. Po dvoch dňoch sa u nás ukázali dvaja zamestnanci A SERVIS a po krátkom upresnení sa bez dlhých rečí, pustili do práce.

My…

prípravky na umývanie okienMy sme však mali vo svojom biznise neodkladné povinnosti, a tak nebola možnosť, ani dôvod, sledovať tých dvoch pánov pri práci. Pochopiteľne, že naše očakávania boli veľké, lebo v istom zmysle išlo o jednu z posledných reálnych šancí, ako sa dopracovať k čo najlepšiemu výsledku.

Zdá sa mi, že to trvalo necelú hodinu a pracovníci A SERVIS boli hotoví. Vzápätí sme obetovali niekoľko minút a osobne sa prišli presvedčiť, ako naše nádeje dopadli. Poviem to jednoducho a bez okolkov – konečne úspech!

Výklad a celá jeho plocha získali po dlhom čakaní taký vzhľad, aký sme si obaja dávno predstavovali. Sklo bolo krásne čisté, bez jediného fľaku, nepeknej mapy, či odtlačku prsta alebo nedbalo vyčistenej chrómovej lišty. Tí dvaja muži z A SERVIS ovládali svoju robotu jednoducho perfektne a svoje skúsenosti dokázali naplno využiť.

Ako…

čím umyť oknáAko sa hovorí, pár slovami sme pánom poďakovali aj mimo záberov kamery. Pritom sme sa ale dozvedeli, že jestvuje aj možnosť nano impregnácie okien a výkladov. Podstatou je to, že takto ošetrená sklenená plocha si potom nevyžaduje také časté umývanie a opateru. Skvelý nápad, ktorý si v Banská Bystrica okna, výškové umývanie určite dohodneme.

Akýmsi medzikrokom však bolo, že sme si dohodli servisné čistenie nášho výkladu, a to podľa harmongramu. Ktorý sa nám zdal optimálny pre naše podnikanie. Nemusíme skrátka vzhľad výkladu neustále sledovať a držať v hlave dajaké termíny. Spoločnosť A SERVIS to urobí za nás, pošle k nám svojich ľudí a tí dajú výklad do poriadku. Výborné a konečne profesionálne riešenie.

Tak…

ako na umývanie okienTak, či tak voľba upratovacej spoločnosti A SERVIS LIPKA sa ukázala ako skvelý krok správnym smerom. Nielenže sme takto – raz a navždy – mohli opustiť provizórne riešenia v podobe brigádnikov a rôznych mini agentúr, ale získali sme konečne partnerov, ktorí pre nás odvedú špičkovú profi robotu, ktorú nemusíme kontrolovať a opravovať. 

Obaja sme sa po pár dňoch zhodli ma tom, že firma A SERVIS LIPKA priniesla do nášho podnikania ďalší, a viac-menej očakávaný rozmer. Takže jej služby veľmi radi odporúčame aj do vašej pozornosti. Stačí, ak si nalistujete stránku myti-oken.net a veríme, že o pravdivosti a úprimnosti našich slov sa presvedčíte pri vašom prvom umytom okne.