LSG ochranný náter proti výskytu plesní, bakterií, hub a kvasníc

Každý vie, že plesniam prospieva teplo a vyššia vlhkosť vzduchu, ale môžu sa objaviť aj v prostredí, kde je teplota napríklad aj 10°C či menej, avšak je stabilné, rovnako ako vlhkosť vzduchu. Ak sú steny alebo strecha zle izolované, vniká z exteriéru cez stenu či strechu do miestnosti vlhko, ktoré sa nemá kam odparovať. Potom sa ukladá na stene, kde vzniká pleseň. Plesne sa rozmnožujú rozrastaním mycélia a spórami. Spóry sú rozmnožovacie útvary plesní. Po dopade spóry na vlhké miesto s živinami začne spóra plesne klíčiť, potom rastie a vytvára reprodukčné orgány. Z nich sú do okolitého prostredia uvoľňované zrelé spóry. Tie sú veľmi malé a ľahké a tak sú unášané vzduchom na veľké vzdialenosti. Vysoké koncentrácie spór plesní v ovzduší sú pre zdravie človeka nebezpečné, pretože môže dôjsť k vzniku alergického ochorenia vrátane astmy. Umývanie okien Banská Bystrica vám ponúka veľmi efektívne riešenie, ako sa plesní definitívne zbaviť, a to progresívnou technológiou LSG.

Princip fungovania náteru LSG

Náter proti plesniam má antimikrobiálne pôsobenie, ktoré je založené na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Aj veľmi krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobí lokálnu zmenu v koncentrácii dôležitých iónov a vnútrobunkový tlak spôsobí jej roztrhnutie. Na povrchu chránenom náterom LSG nemajú plesne, baktérie, huby ani kvasinky šancu prežiť. Pre bunky vyšších organizmov je 100% bezpečný. Životnosť tohto náteru sa pohybuje v 100% podľa klimatickej námahy okolo 4-6 rokov. V ďalšej obmedzenej miere bude fungovať cca do 10 rokov. Garantovaná záruka je 2 roky. Náter proti plesniam LSG je najúčinnejší prostriedok pre trvalú ochranu proti mikrobiálnemu napadnutiu s certifikátom na priamy styk s potravinami na trhu.

Po aplikácii náteru LSG

Po aplikácii náteru LSG

 

Podrobný opis náteru

Povrch, ktorý bude ošetrený náterom LSG, najprv zbavíme plesní a mechanicky očistíme. Očistený povrch môžeme opraviť bežnou fasádnou farbou, ak bola plesňou alebo jej odstraňovaním poškodená. Pred aplikáciou LSG necháme očistený povrch dôkladne zaschnúť. LSG sa musí nanášať výhradne na vyzretý a suchý povrch. Po aplikácii náteru LSG a po jeho zaschnutí, je možné ho umývať bežnou vodou i čistiacimi prostriedkami bez toho, aby to malo vplyv na antimikrobiálnu funkciu náteru. Náter proti plesniam LSG má univerzálnu aplikovateľnosť na omietky, farby, drevo, drevoštiepkové a drevotrieskové dosky, umakart, betóny, keramické obklady a ďalšie materiály. Je vhodný pre použitie vo vnútorných aj vonkajších priestoroch.

Umývanie okien Banská Bystrica Vám môže poskytnúť ďalšie služby:

Naša spoločnosť realizuje rad upratovacích služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Špecializujeme sa na strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné čistenie čalúneného nábytku, vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou, čistíme a umývame okná a sklenené výplne vo výškach. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklenných plôch, odstraňujeme graffiti, aplikujeme antigraffiti nátery, opravujeme, natierame a čistíme fasády. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, v Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.