Dbáme na to, aby s našim programom “STOP GRAFFITI” boli Vaše budovy čisté a opravené. Antigraffitový náter zvyšuje životnosť fasády a má vlastnosť, že sa omietky menej špinia a sú menej zanášané mestskými spádmi. Pri fasádach bez antigraffitového náteru vnikne grafitový sprej veľmi hlboko do jej štruktúry a nemožno ho inak odstrániť, než odrhnutím fasádnej farby. Pretreté graffiti fasádnou farbou bez jeho zoslabenia, často prestupujú a sú viditeľné kontúry. Než nanesieme na fasádu antigraffitovú ochranu, zatmelíme drobné dierky silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime, opravíme nerovnosti a otlčené rohy zapravíme špeciálnym tmelom na fasády. Naši špecialisti, vedia opraviť aj poškodené fasády historických budov, na ktoré vo finále nanesieme antigraffitový náter ako ochranu proti graffitom a znečistenia. Čistenie a opravy fasád v programe “Budovy bez grafitového znečistenia a vandalizmu” zabezpečujeme po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku.

opravy fasád 1

 

Natieranie fasád

Odstránenie graffitov z povrchu neochránenej fasády sa nepodarí odstrániť z plochy fasády na 100% bez jej poškodenia. Volíme vždy správny odtieň farby, akú má pôvodná fasáda, a po odstránení graffitu natierame náter dvoma novými vrstvami kvalitnou fasádnou farbou značky Weber. Následne po zaschnutí fasádnej farby na požadovanú časť nanesieme vrstvy antigraffitového ochranného náteru, ktorý našim pracovníkom pri prípadnom odstraňovaní graffiti v budúcnosti zabezpečí 100% úspešnosť v odstraňovaní graffitov z fasády. Vykonávame aj natieranie fasád vo výškach pomocou vysokozdvižnej techniky, lešenia, rebríka. Náš tím certifikovaných horolezcov, opraví aj ťažko prístupné miesta vo výškach. Čistenie a opravy fasád pomocou horolezeckého vybavenia sú v porovnaní s použitím lešenia rýchlejšie a cenovo dostupnejšie.

natírání fasád

 

Čistenie fasád

Čistíme fasády rodinných domov, veľkých panelákových budov, komerčných stavieb, ďalej múrikov, stien a pod. Prach a rôzne nečistoty sa usadzujú na omietkach najčastejšie v mestách, blízko ulíc a fasádne farby potom pôsobia zastaralo. Fasádu na Vašej budove oživíme a okrem prachu ju zbavíme plesní, vtáčieho trusu, lišajníkov a rias. S našou technikou sme schopní vyčistiť aj pre iné firmy nedostupné miesta. Pomocou tlakového stroje a čistiacej aktívnej zložky Unisan, očistíme všetky existujúce prírodné hoci lúhom machy, riasy, plesne a zároveň účinne vydezinfikujeme fasádu. Aby sa neopakoval výskyt plesní a nečistôt, odporúčame aplikovať ochranný náter – nástrek jednorazovú ochranou Bellinzoni, ktorý Vám vydrží 4-6 rokov.

Tento náter má nielen funkciu difúzneho odporu, ale má aj funkciu antigraffitovej ochrany. Fasády ošetrené týmto náterom, idú ľahko vyčistiť ako od nečistôt, ako aj od graffitov. Ak na Vašom objekte máte často problémy so znečistením graffitov alebo inými druhmi znečistenia, pozrite sa aj do sekcie antigraffiti, nájdete tam viac o ochrane fasád a prevencie pred graffitmi. Po vykonaní týchto opráv a pred prípadným natretím fasádnej farby je vhodné ešte celú plochu riadne napenetrovať, čo slúži na spojenie a spevnenie predchádzajúcich vrstiev náteru a celkovej fixáciu povrchu. Ak ste sa rozhodli opravené miesta pred natretím ochranným náterom pretrieť len lokálne, penetrácia nie je nutná.

čištění fasád 2

 
Na fasádach a štruktúrovaných omietkach ak odstraňujeme graffiti z neošetreného povrchu, je úspešnosť na 60-90%. Pri likvidácii graffitov na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffitmi aj časť fasádnej farby. Fasádnu farbu je potrebné si nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa a pretrieť opravovanú plochu. Potom, čo odstránime graffiti z neošetreného povrchu tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Pri vonkajšej teplote pod 10 °C nemožno odstraňovanie graffiti technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončené. Podľa našich skúseností vieme, že ani graffiti pri týchto teplotách nepribúdjú.

Ďalšie ponúkané služby firmy Umývanie okien Banská Bystrica:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné tepovanie sedacích súprav a čalúnenia. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených rias hoci lúhom a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu Pískovačku W 1-40 a obraziva t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.