Kvalitné voskovanie podláh

Voskovanie podláh odporúčame z dôvodu dlhšieho udržania nového vzhľadu, ochrany povrchu pred rýchlym znečistením alebo ochrany proti vlhkosti. Voskovanie tzv. fluatácia sa vykonáva až po predošlom vyčistení, odmastení a riadnom zaschnutí ošetrovaného povrchu. Na podlahy môžeme naniesť ochranu vo forme vosku (polyméru) alebo hydrofóbnej impregnácie. V oboch prípadoch výrazne predĺžite životnosť podlahy vrátane jej škár, oživíte si farby, lesk podlahy a oveľa lepšie sa udržuje v čistote. Impregnácia u elastických podlahovín (linoleum, marmoleum, PVC a i.) zabraňuje pred nadmerným opotrebením a ušpinením. Vďaka povrchovej úprave a vrstve získa podlaha tiež vlastnosti proti pošmyknutiu. Pri tvrdej dlažbe má hydrofóbna impregnácia výhodu, že ak vlastníte napr. svetlú farbu dlažby a máte ju spojenú svetlými medzerami, tak ani po čase Vám svetlé medzery nestmavnú. Impregnácia Vám ochráni svetlé medzery na výrazne dlhšiu dobu než v prípade, že na podlahe nemáte nanesenú ochranu.

Pri zakonzervovaní podlahy priemyselným polymérom (voskom) docielime veľmi podobnú ochranu ako pri impregnácii. Na podlahu dávame prevažne pololesklý vosk, tento vosk máme dlhodobo osvedčený a máme s ním výborné skúsenosti. Vosk musíme do podlahy votrieť 2-3x tak, aby sa vytvorila kompaktná vrstva, ktorá zaistí podlahe pružnosť, elasticitu, protišmyk. Používame kvalitný odolný nemecký pololesklý vosk PKD. Voskovanie je vhodné na schody, dlažbu a kameň, ale aj na ostatné tvrdé podlahy, linoleá a PVC materiály. Vosk je nanesený pomocou špeciálneho stroja na podlahu či schody až v troch vrstvách. Tým docielime silný nános a povrch tak zostáva v dobrom stave dlhší čas ako zvyčajne. Použitý vosk sa necháva na ošetrenom povrchu niekoľko hodín riadne zaschnúť a vždy odporúčame také miesto počas doby schnutia nepoužívať a nechodiť po ňom. Ak by tomu tak nebolo, mohlo by dochádzať k odlupovaniu vosku.

voskování 1

 

Strojové čistenie podláh

Čistenie podláh vykonávame strojovo kotúčovým strojom, ktorý zaručí detailné a hĺbkové čistenie. Na tento kotúčový stroj používame dva nadstavce. Buď použijeme nadstavec tzv. držiak padov alebo silonovú kefu. Existuje tiež tretí nadstavec, ktorý možno využiť. Jedná sa o tvrdý drôtený kotúč Tinex. Kotúčový stroj je jediným prístrojom, ktorý dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Kvalitné strojové čistenie podláh je dané tým, že váha kotúčového stroja sa blíži k 40 kg na približný priemer kotúča cca. 40 cm a na jeho hlavu je možné ešte pridať závažia cca 10 – 15 kg. Tento jednokotúčový stroj využívame na čistenie dlažby, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, betónových podláh, liatych podláh alebo kameninových podláh. Pomocou vhodnej chémie dokážeme generálne hĺbkovo vyčistiť akúkoľvek podlahu.

Náš postup strojového čistenie podláh:

– Najprv si zvolíme pre konkrétnu podlahu vhodnú kefu a potom zvolíme správnu chémiu, čo je veľmi dôležité.

– Podlahu kvalitne vydrhneme a vykefujeme roztokom vody s chémiou.

– Následne roztok s naviazanými nečistotami odsajeme pomocou hubice s gumovými lemami. Táto hubica je napojená na vysoko výkonný vysávač (cca. 2400 W), ktorý dokáže veľmi kvalitne odsať všetku nečistotu.

– Na záver podlahu ešte raz namočíme čistou vodou, aby sa neutralizovala od zvyšného chemického roztoku.

cisteni podlah 1

 
Pri čistení podláh je dôležité aplikovať šetrnú čistiacu chémiu, ktorá nepoškodí podlahu. Na stave a vzhľade akejkoľvek podlahoviny, či už sa jedná o podlahovinu prírodného alebo umelého pôvodu, sa najviac prejavuje jej stav kyslosti alebo naopak zásaditosti povrchu. To následne vedie k rýchlejšej negatívnej zmene vzhľadu povrchu podlahoviny a následnému opotrebeniu. Umývanie okien Banská Bystrica je upratovacia firma, ktorá kladie veľký dôraz na kvalitu, rýchlosť realizácie zákaziek a maximálnu spokojnosť klientov. Naším cieľom je zabezpečiť dôkladné hĺbkové vyčistenie rôznych povrchov v interiéri a exteriéri vrátane povrchovej ochrany vyčistených povrchov a materiálov v čo najkratšom čase s dlhodobým efektom.

Umývanie okien Banská Bystrica ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a tepovanie kobercov. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu proti graffity, odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia . Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob použiť špeciálnu Pieskovačka W 1-40 a abrazíva, t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok, starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti alebo sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.